BURSA İNEGÖL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Misket Projesi

Misket Projesi

 

21. yüzyılın gerektirdiği eğitim modellemesinde bireysel hızda öğrenmeye olanak veren, farklı yöntem ve yeni teknolojiler ile öğrenme etkinliklerinin zenginleştirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bizler gelecek neslin eğitmenleri olarak öğrenilen bilgi ve becerilerin çeşitlendirilmesi ve bunların gerçek dünyaya transferinde önemli bir role sahibiz. Bu sebeple yeni teknolojik yöntemlerle öğretimin kesintisiz, eğlenceli ve kalıcı hale getirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Web 3.0 teknolojisinin bize armağanı olan Metaverse sayesinde farklı mekânlara özgü bilgilere ihtiyaç duyulduğunda anında erişim sağlayabiliriz.  Bu sayede yenilikçi öğrenme ortamları oluşturarak yeni nesil öğrencilerin öğrenme deneyimlerini güçlendiriyoruz.

 

Ülkemizin son yıllarda gerçekleştirdiği teknoloji hamlelerinin bize öğrettiği en önemli şey geleceği beklememek, onu oluşturmak gerekliliğidir. Bu sebeple öğrencilerin sanal gerçeklik gözlüklerini kullanarak gerçek hayatta erişemeyecekleri olay ve ortamları sanal dünyada deneyimleyebilmelerini istiyoruz. Derslerimizde sanal gerçeklik uygulamalarını kullanarak öğrencilerin diğer nesneler ve akranlarıyla etkileşimde bulunduğu üç boyutlu bir benzetim ortamı sunuyoruz. Açılımı, Metaverse İle Sosyal Kazanımlar ve Eğitim Teknolojileri olan MİSKET projemizde sanal gerçeklik, Metaverse ve eğitim terimlerini harmanlayarak öğrencilere çağın gereksinimlerini tam olarak karşılayan bir eğitim ortamı sunuyoruz.

 

Gelin, siz de geleceğin gelmesini beklemeyin. Geleceği inşa etmemize yardımcı olun. Teknoloji ve inovasyon temelli kaliteli eğitim ile "Geleceğin Eğitimi"ne hoş geldiniz.

 

 

 

 

Kemalpaşa Mahallesi Cuma Sokak No 9/AC 16440 İnegöl/BURSA - 0224 445 22 00 / 0224 445 22 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.