BURSA İNEGÖL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bir Fikrim Var" Platformu Sizleri Bekliyor.Türkiye'nin millî eğitim sisteminin temel taşlarından biri olan meslekî eğitim, gençlerimizin nitelikli, donanımlı ve meslek alanlarında başarılı bireyler olarak yetişmelerine odaklanmaktadır. Günümüzün dinamik iş dünyasında, nitelikli iş gücüne duyulan ihtiyaç giderek artmakta olup, bu kapsamda meslekî eğitim süreçlerinin etkin bir biçimde yönetilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü koordinesinde öğrenci, öğretmen, veli ve iş yeri temsilcilerinin Meslekî ve teknik eğitim sürecine ilişkin fikir paylaşımında bulunabilmeleri için "Bir Fikrim Var" platformu hazırlanmıştır.

Platform ile;

¯  Öğrencilerin, öğretmenlerin, velilerin ve işyeri temsilcilerinin mesleki eğitim süreciyle ilgili fikirlerini paylaşmaları ve etkileşimde bulunmaları,

¯  Öğrencilerin mesleki eğitim deneyimlerini, görüşlerini ve önerilerini aktarmaları,

¯  Öğrenciler ve öğretmenler arasında mesleki eğitime dair fikir alışverişi desteklenecek ve bu alanda yeni çözüm önerileri geliştirilmesi,

¯  Öğretmenlerin, platform aracılığıyla eğitim yöntemleri ve müfredat konusundaki görüşlerini paylaşmaları ve yenilikçi uygulamalar geliştirmeleri teşvik edilecektir.

Bir Fikrim Var Platformu yenilikçi, üretken, ufuk açan, günümüz ihtiyaçlarına uygun birbirinden güzel fikirlerinizi bekliyor. Bu platforma: https://mtegm.meb.gov.tr/birfikrimvar/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak Haber İçin Tıklayınız.

Kemalpaşa Mahallesi Cuma Sokak No 9/AC 16440 İnegöl/BURSA - 0224 445 22 00 / 0224 445 22 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.