BURSA İNEGÖL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SİVİL SAVUNMA GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

SİVİL SAVUNMA GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

28 Şubat Sivil Savunma Günü İnegöl İlçe programı Salih İbrahim Kırcalı MTA Lisesi çok amaçlı salonunda ilçe protokolünün katıldığı bir programla kutlandı.

       Programa İlçe Kaymakamı Ali Akça, Emniyet Müdürü İlhami Araali, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş, Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican,Şube Müdürü Ayfer Er, Ak parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra Okul Müdürü Abdurrahim Mercan : “Şehit ve gazilerimizi rahmetle andıktan sonra sivil savunmanın önemi ve tarihsel sürecine değinerek; toplumsal ihtiyaçların değişim göstermesi anlaşmazlıklara, anlaşmazlıklar çatışmalara, çatışmalar savaşlara, savaşlar da insanlarda acılara, sıkıntılara ve zararlara neden olmuştur. Toplumsal hayatta karşılaşılan ve çözümünde zorlanılan problemler, yardımlaşma yoluyla kolaylıkla çözülür. Sivil Savunmanın temel taşı, fert ve ailedir.”dedi. 

       Açış konuşmasının ardından 11/B sınıfı öğrencilerinden Nisa İlknur Akgün “Sivil Savunma Günü”nün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 12/C sınıfı öğrencisi Senanur Yıldız “Bir Çift Sıcak El” adlı şiiri okumasından sonra okul öğrencilerinin hazırladığı Sivil Savunma Konulu Sinevizyon gösterisi yapıldı. Gösterinin ardından okul edebiyat öğretmeni Bahri Pamuk’un yazıp yönettiği “Sivil Savunma” konulu piyes sunumu yapıldı. Piyeste okul öğretmenlerinden İsmail Çalışır,Emine Kaya, Arif Köse, Dilaver Babacan ile okul öğrencileri rol aldı. Program sonunda Sivil Savunma konulu fotoğraf sergisi ile ikram kokteyli yapıldı. İlçe Kaymakamı Ali Akça’nın teşekkür konuşması ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican´ın teşekkür etmesiyle program sona erdi.

02-03-201802-03-201802-03-201802-03-2018

Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı 3.Kat 16410 İnegöl/BURSA - (0224) 715 10 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.