BURSA İNEGÖL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAMDA´DAN MATEMATİK OLİMPİYATLARINDA TÜRKİYE DERECESİ

SAMDA´DAN MATEMATİK OLİMPİYATLARINDA TÜRKİYE DERECESİ

Tales Matematik Müzesi tarafından Türkiye Çapında düzenlenen Tales Matematik Olimpiyatlarına Sınıf öğretmeni Ömer Vatansever rehberliğinde  5 öğrenci ile katılan Müşerref Muzaffer Samda İlkokulu 3E sınıfının 4 öğrencisi  ilk aşamada ki sınav merkezinde iki yüz öğrenci arasında ilk dört sırayı alarak  Aydın’da Yapılan final yarışmalarına katılmaya hak kazandılar.

   Müşerref Muzaffer Samda İlkokulu öğrencileri Burada yapılan 2.aşama final yarışmalarında ise büyük bir başarıya imza atarak Türkiye 8. 11ve 12 ciliği elde ettiler.

Konu ile alakalı olarak bilgi veren okul müdürü Ömer Göktürk;

       Tales matematik müzesinin 3,4,5,6,7,8 sınıflar arasında Türkiye çapında düzenlemiş olduğu 3.Ulusal Tales Matematik Olimpiyatlarına okulumuz 3E sınıfı öğretmeni Ömer Vatansever tarafından hazırlanan öğrencilerimizden  Mustafa Berat Akkaya,Uğur Atuk,Rasim Göktürk Ölmez,Ayberk Alp Killikçi ve Ayberk Güneş yarışmalara katılmışlar,Yarışmaların birinci aşaması  Bursa’da 09/03/2018 günü  gerçekleştirilmiş ve burada yüzde 3 lük dilime giren öğrencilerimiz ;

 Mustafa Berat Akkaya; 91 puan

Uğur Atuk ; 104 puan

Rasim Göktürk Ölmez; 99 puan

Ayberk Alp Killikçi ;84 puan

İle Aydın ilindeki  finallere çağrılmışlardır.

         Final yarışmalarına Türkiye çapında yüzde üçlük dilime giren 300 öğrenci arasına giren öğrencilerimiz 20/04/2018 tarihinde Aydın’da yapılan finallerde ise 100 puan üzerinden

 Mustafa Berat Akkaya 77 puanla Türkiye 8.cisi

Uğur Atuk 76 puanla Türkiye 11.cisi

Rasim Göktürk Ölmez 75 puanla Türkiye 12.cisi

olarak büyük bir başarıya imza atmışlardır.

        Müşerref- Muzaffer Samda Bu başarının kazanılmasında büyük emeği olan sınıf öğretmenimiz Ömer Vatanseveri tebrik ediyoruz. Ayrıca Öğrencilerimizi ve onlara destek veren velilerine de teşekkür ediyoruz. İnşallah öğrencilerimizin ileride de bu tür başarılar kazanacaklarına inanıyoruz.

Matematik Olimpiyatlarında dereceye giren öğrenciler İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN’ı makamında ziyaret ettiler.

İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN : Ziyaretten memnun olduklarını belirterek İnegöl adına bu başarınız ile göğsümüzü kabarttınız. Bu gözleri parıldayan evlatlarımıza eğitim ve öğretim hayatları boyunca başarılar dilerim. Diyerek makamında ödüller verdi.

Okul Müdürü Ömer GÖKTÜRK ve sınıf Öğretmeni Ömer VATANSEVER’i  kutlayan Müdür BİLİCAN yeni eğitim öğretim yılında da benzer başarıları sizlerden bekliyorum. dedi

 05-06-2018

Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı 3.Kat 16410 İnegöl/BURSA - (0224) 715 10 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.