BURSA İNEGÖL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUDULAR YARIŞTILAR KAZANDILAR

OKUDULAR YARIŞTILAR KAZANDILAR

İnegöl’de Onuncusu düzenlenen OKUMAK İÇİN YARIŞALIM KİTAP OKUMAYARIŞMASI Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesinde 5 Nisan 2018 tarihinde saat 16:00’da düzenlendi. Yarışma sonuçları 6 Nisan 2018 tarihinde komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucunda açıklanacaktır. Yarışmaya 78 okuldan 237 öğrenci katıldı.

İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN açıklamasında;

İlçemizde geleneksel hale getirdiğimiz kitap okuma yarışmasının bu yıl onuncusunu düzenlenleyeceğiz. Lise kategorisinde 9-10 sınıflarda ortaokullarda ise 5-6 sınıflardaki öğrencilerimiz katıldı. Ortaokullar kategorisinde 6 özel 45 resmi okulumuzdan toplam 156 öğrencimiz sınava girdi. Liseler kategorisinde 3 özel 24 resmi toplam 27 okulumuzdan 81 öğrencimiz sınava girdi. Ortaokul ve lise kategorilerini birlikte değerlendirdiğimizde 78 okulumuzdan 237 öğrenci sınava girmiş yarışmış oldular.

İlçe elemelerine katılmadan önce kendi okullarında değerlendirildiler, yarıştılar ve kazandılar. Bugün sınava giren öğrencilerimiz zaten okullarının şampiyonları. Öncelikle bu öğrencilerimizin ailelerini, okullarını, öğretmenlerini tebrik ediyorum.

Türk Milli Eğitim ‘in genel amaçları doğrultusunda; İnegöl İlçesinde eğitim gören Ortaokul ve lise öğrencileri arasında kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak, Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma becerisini geliştirmek, öğrencilerimizin anlama ve yorumlama kabiliyetini geliştirmek, bilgili olma, doğruyu yanlışı ayırt etme, özgüven sahibi olma, empati kurabilme vb. konularda öğrencilerin kişilik gelişimlerine katkıda bulunmak, gelişen teknolojinin yanlış kullanılması sonucu gençler arasında düşen kitap okuma oranını arttırarak ömür boyu devam eden bir alışkanlık haline getirmek ve kitap okumanın beynin gelişimine yüksek oranda katkı sağlaması sebebiyle kitap okumayı günlük yaşamın vazgeçilmezi haline getirmektir.


İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Toplumumuz kanayan yarası olan okuma alışkanlığını öğrencilerimize kazandırmak istiyoruz. Bu konu üzerinde çok ciddi çalışıyoruz, teşvik ediyoruz. Burada bu pırıl pırıl öğrencilerimizi gördükçe yarınlarımızdan umutluyum. Bizi daha güzel günler bekliyor. Ayrıca dinimizin ilk emrinin de “OKU” olduğunu da hatırlatarak artık Bilgi artık çok değerli. Hatta en değerlisi. Bunu da ancak okuyarak araştırarak öğrenerek elde edebiliriz" dedi


05 Nisan 2018 tarihinde saat 16:00 ‘da Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesinde yapılan kitap okuma yarışmasında ilk 3 derece aşağıdaki gibi oluşmuştur.

ORTAOKULLAR KATEGORİSİ

S.NO

ÖĞRENCİ ADI SOYADI

OKULU

1

NİSANUR DEVECİ

ÖZEL İNEGÖL OKYANUS ORTAOKULU

2

MUHAMMED NARMAN

GAZİOSMANPAŞA İMAM HATİP ORTAOKULU

3

ŞEBNEM ZEREN KARATAĞ

ÖZEL İNEGÖL DOĞA ORTAOKULU

 

LİSE KATEGORİSİ

S.NO

ÖĞRENCİ ADI SOYADI

OKULU

1

ORHAN CEREN

ZEKİ KONUKOĞLU ANADOLU LİSESİ

2

FEYZA MUT

ÖZEL İNEGÖL DOĞA FEN LİSESİ

3

ZULFIIA IUSUPOVA

İMKB OSMANGAZİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

12-04-201812-04-201812-04-2018

Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı 3.Kat 16410 İnegöl/BURSA - (0224) 715 10 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.