BURSA İNEGÖL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENİMİZ ENSAR KILIÇ TÜRK DİL KURUMUNUN DÜZENLEDİĞİ YARIŞMADA BİRİNCİ OLDU

2017 yılı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığının himayelerinde, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Türk Dil Kurumunun öncülüğünde “Türk Dili Yılı” olarak ilan edilmiştir. Bu yıl kapsamında “Dilimiz Kimliğimizdir” başlığıyla birçok etkinlik gerçekleştirilmiştir.             “Dilimiz Kimliğimizdir” etkinliğini sanatın gücüyle daha verimli kılmak ve geniş kitlelere yaymak; Türk dilinin son yüzyılda geçirdiği değişimler sebebiyle yaşanan kimi olumsuzluklara kamuoyunun dikkatini çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak; özellikle yeni kuşakların doğru Türkçe ile iletişim kurmalarını teşvik etmek amaçlarıyla Türk Dil Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle “Dilimiz Kimliğimizdir -  Makale Yarışması” düzenlenmiştir.
 ÖĞRETMENİMİZ ENSAR KILIÇ TÜRK DİL KURUMUNUN DÜZENLEDİĞİ YARIŞMADA BİRİNCİ OLDU

“Dilimiz Kimliğimizdir”” özdeyişiyle yola çıkılan yarışmada, millî birlik ve beraberliğimizin vazgeçilmez teminatı olan Türkçemizin doğru ve güzel bir şekilde kullanılabilmesi, dilimizin sonraki kuşaklara sağlıklı bir şekilde aktarılması ve dil farkındalığının arttırılması hedeflendi.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı özel ve resmi kurumlarda öğretmenlik yapan katılabildiği yarışmada İlçemiz Turgut Alp Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ensar KILIÇ Bursa birincisi oldu.

“Küreselleşmenin Türkçe Üzerindeki Bozucu Etkileri” adlı makalesiyle Bursa birincisi olan ve 3000 TL para ödülü kazanan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ensar KILIÇ Türkiye çapındaki illerde derece alan eserler arasında değerlendirmeye alındı.

Turgut Alp Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ensar KILIÇ Trabzon Akçaabatta 1991 yılında dünyaya geldi. Balıkesir Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan öğretmenimiz 31/08/2016 tarihinden bu yana Turgutalp Anadolu Lisesinde görev yapmaktadır.

Konu üzerine bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN:

Öğretmenlerimizi bu tür etkinliklerde yer almalarını destekliyoruz, teşvik ediyoruz bu tür yarışmaları önemsiyoruz. Öğretmenimizi , okul müdürümüzle beraber bugün misafir ediyoruz. Öğretmenimizi bizler de Başarı Belgesi ile ödüllendirdik. Belgesini de teslim ediyoruz. Ayrıca Türk Dil Kurumu tarafından öğretmenimize gönderilen kitaplarını da kendisine takdim ediyoruz. Okulumuzu, İlçemizi ve İlimizi Türkiye’de adını duyuran bu kıymetli öğretmenimizi kutluyorum. Günümüzde teknolojinin ilerlediği zamanımızda en büyük tahribatı dilimizle beraber toplum yapımız görmektedir. Ulu çınarımız olan dilimize hepimizin sahip çıkması gerekiyor. Dilimizi korumak için Türkçe kelimeleri kullanmamız ve özendirmemiz gerekiyor. Dedi.

    Öğretmenimiz Ensar KILIÇ: "Bir Edebiyat öğretmeni olarak Türk Dilinin bizim için taşıdığı anlamı önemsiyor Türk Dilinin gelişimi için her türlü çalışmanın içerisinde yer almayı bir görev biliyorum. Bu amaçla Türk Dil Kurumu düzenlediği bu yarışma bizim için Türk Diline küçükte olsa bir katkı sunabileceğimiz önemli bir fırsattı. Yarışma sayesinde Türk Dilinin gelişimi konusundaki görüşlerimize yetkili mercilerle paylaşma fırsatını yakaladık. Bu açıdan kaleme aldığım eser ile konu hakkındaki düşüncelerimi aktararak dilimiz için üzerime düşen sorumluluğu büyük bir zevkle kaleme döktüm. Tabi ki Türkçenin değeri ve bizim için ihtiva ettiği anlam kelimelerle ifade edilemeyecek kadar büyüktür. Bizim yaptığımız  yolda olmak, öğrencilerimize bu konuda örnek olmayı amaçlamaktır," dedi.

12-03-2018Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı 3.Kat 16410 İnegöl/BURSA - (0224) 715 10 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.