BURSA İNEGÖL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELER ARASI GENÇ SUARE TİYATRO YARIŞMASI FİNALİ YAPILDI.

İnegöl Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Genç Suare Tiyatro Yarışması sona erdi. 8 okulun katıldığı yarışmada dereceye giren okulları, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.
LİSELER ARASI GENÇ SUARE TİYATRO YARIŞMASI FİNALİ YAPILDI.

Gençlerin sosyalleşmesine katkı sağlamak ve sanatı gençlerle buluşturmak adına İnegöl Belediyesi tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Genç Suare Tiyatro Yarışması sona erdi.

24 Nisan’da başlayan yarışma kapsamında; Abdurrahman Öztarhan Anadolu Lisesi, İnegöl Anadolu İmam Hatip Lisesi, Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Mozaik Temel Lisesi, Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi, Hacı Sevim Yıldız 1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İnegöl Kız anadolu İmam Hatip Lisesi ve Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri sahneledikleri oyunlarla jürinin değerlendirmesine girdi.

08 Mayıs Salı akşamı Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin sahnelediği “Nokta Nokta Hanımın Hayatı” adlı oyunla sonlanan gösterilerin ardından, yapılan jüri değerlendirmeleri neticesinde İnegöl Anadolu İmam Hatip Lisesi 1’inci oldu.

Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi 2’nciliği elde ederken, Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise yarışmayı 3’üncü tamamladı. Küçükçalık Anadolu Lisesi ise mansiyon ödülüne layık görüldü. Değerlendirmeler kapsamında yarışmanın en iyi erkek ve en iyi kız oyuncuları da belirlendi. Hacı Sevim Yıldız 1 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Onur Alp Özpolat en iyi erkek oyuncu seçildi. Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Suzan Gül ise en iyi kız oyuncu seçildi.

Dereceye giren okullar açıklanmadan önce Milli Eğitim Şube Müdürü Ayfer Er kürsüye çıkarak kısa bir selamlama konuşması yaptı. Er;

 “Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen İnegöl Belediyesi ve Milli Eğitim ortaklaşa gerçekleştirdiği liseler arası genç suare tiyatro yarışmasını 8 okulun katılımıyla gerçekleştirdik. Bu oyunlardan birkaç tanesini izleme imkanı buldum. Gençlerimiz çok başarılıydılar. Hepsi çok heyecanlıydılar, çok güzel performanslar sergilediler. Sevgili gençler; insan biyolojik ve psikolojik yönü olan çok yönlü bir canlı.

 Nasıl ki fiziksel ihtiyaçlarımızı karşılayarak bedenimize özen gösteriyorsak, ruhumuzu da ihmal etmemeliyiz. Ruhumuzu doyurmak için de sanatla uğraşmalıyız. Tiyatronun da bana göre sanat dalları içerisinde özel bir yeri var. Ben burada performanslarını sergileyip yarışmaya renk katan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Belediye Başkanı Alper Taban ise belediyeciliğin sadece alt yapı ve üst yapıdan ibaret olmadığına vurgu yaparak; “Şehirde yaşayan tüm kesimlere, tüm hemşerilerimize ulaşmamız, onlarla hemhal olmamız, onların eğitiminden ticari hayatın içerisinde aldıkları role kadar, sosyalleşmelerine kadar her alanda yanlarında olmamız gerekiyor. Yeni nesil belediyecilik de bunu gerektiriyor.

Kültürel ve sanatsal faaliyetler kapsamı altında pek çok işin altına imza atıyoruz. ” diye konuştu.

Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı 3.Kat 16410 İnegöl/BURSA - (0224) 715 10 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.