BURSA İNEGÖL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İNEGÖL’DE ÖĞRENCİLER KODLAYACAK, EĞİTİM 4.0’A GEÇİYORUZ.

İNEGÖL’DE ÖĞRENCİLER KODLAYACAK, EĞİTİM 4.0’A GEÇİYORUZ.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN “Kodla İnegöl” projelerine start verdiklerini açıkladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro sorumlusu Turgay TÜLOĞLU koordinatörlüğünde başlatılan proje kapsamında İnegöl’de görev yapan öğretmenlere STEM ve kodlama eğitimi verilerek öğrencilerimizin çağın gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip olabilmeleri için okullara kodlama derslerinin entegre edileceğini belirtildi. 2 aşamadan oluşan “Kodla İnegöl” projesinin ilk aşamasında 60 gönüllü öğretmene STEM ( Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik ) ve kodlama konularında eğitimler verilecek.  BEBKA tarafından hibelendirerek yürütülmeye başlanan “STEM’le Çocuklarda Kodlama Yapabilir” eğitimi sonrasında Kodlama ( Ardunio, algoritma, maker ) eğitimleri yapılacaktır. 2018 mayıs ayına kadar tamamlanacak olan öğretmen eğitimleri sonucunda sertifika alan öğretmenlerimiz çalıştıkları okullarda kodlama derslerine başlayacaklardır.

Eylül 2018’de ilk etapta 1.500 öğrencinin kodlama dersleriyle tanışacağını söyleyen BİLİCAN, ilkini Şehit Fevzi Başaran Anadolu İmam Hatip Lisesine kuracakları yaklaşık maliyeti 50.000 TL olan kodlama atölyeleri ile zamanla eğitimlerin tüm öğrencileri kapsayacağını belirtti.

Proje hakkında bilgi veren projenin yürütücüsü Turgay TÜLOĞLU, endüstri 4.0’ın eğitim öğretim faaliyetlerinde güncelleme yapılmasını zorunlu kıldığını, yeni eğitim anlayışını eğitim 4.0 olarak isimlendirdiklerini söyleyerek, Eğitim 4.0 uygulamalarını zaman içerisinde çoğaltarak, çağımızın gereksinim duyduğu donanımlı öğrenciler yetiştirmek için İnegöl İlçe Milli Eğitimi Müdürlüğü olarak orta ve uzun vade planlamaları yaptıklarını söyledi.

Üreten toplumların daha yüksek refah düzeylerinin olduğunu, dünyada söz sahibi bir millet olmamızın yanı sıra, dünyaya yön verecek bir nesle sahip olmak istediklerini belirten BİLİCAN, bu kapsamda bilginin elde edilmesi değil, işlenmesi, ürün ve hizmet haline getirilmesinin temelinin algoritma öğretisi olduğunu, dolayısıyla STEM ve Kodlama eğitimlerini çok önemsediklerini söyledi. Hükümetimiz ve Bakanlığımızın plan ve programları kapsamında güncel teknoloji ve kodlama yatırımlarına devam edileceğini, Hükümetimizin yatırım desteklerinin de yanı sıra yerel imkan ve hibe projelerinden yararlanarak İnegöl’e Eğitim alanında her türlü yatırıma devam edileceğini belirten Fatih BİLİCAN, proje kapsamında emeği geçenlere, gönüllü olarak eğitime katılan öğretmenlere teşekkür ederek, projenin İnegöl’ümüze, ülkemize hayırlı olmasını diledi.

31-03-201831-03-201831-03-2018

Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı 3.Kat 16410 İnegöl/BURSA - (0224) 715 10 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.