BURSA İNEGÖL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İNEGÖL İLKOKULU KODLAMA HAFTASI ETKİNLİKLERİ!

 İNEGÖL İLKOKULU KODLAMA HAFTASI ETKİNLİKLERİ!

Okul Müdürü Serkan ÇELİK: Gelişen dünyanın değişen teknolojik coğrafyasında iklime uyum sağlamak adına bu ve buna benzer çalışmalar kaçınılmaz olmaktadır. Kodlama çağımızda katma değeri en yüksek ve sermayesi her yerde bulunabilen bir bilgisayar olan geleceğin ışıltılı yollarından biridir. Bu kapsamda ilçemiz İnegöl İlkokulunda 15-19 Ekim Kodlama Haftası (CodeWeek)  etkinlikleri kapsamında çocuklarımıza kodlama ve programcılığı tanıtan etkinlikler düzenliyoruz. Sınıf öğretmenleri Fatih ÖNDER ve Burçin GÜLER tarafından 4-A ve 4-B Sınıf öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen bu eğitimlerle  kodlama eğitimi alan çocuklar karşılaştığı problemlere çözüm geliştirme ve sorunlara eleştirel yaklaşma gibi 21. yüzyıl kazanımları olarak ifade edilen birçok temel bilgi ve becerileri de elde etme şansını yakalıyorlar , Öğrencilerimizin eğitim öğretim dışında çağın gereği olan “Yazılım Teknolojileri” nin ilk safhası  “Kodlama Etkinlikleri” ile öğrencilerde merak uyandırmayı amaçladıklarını belirterek 15-19 Ekim Kodlama Haftası boyunca öğrencilere yönelik etkinliklerin devam edeceğini, ilk etapta etkinliklere 53 öğrencinin katıldığını , hedeflerinin tüm öğrencilere bu eğitimi vermek olduğunu söyledi.

 

 

Etkinliklere İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN katıldı.

 

 

17-10-2018

 

 

 

İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN: Bilim ve teknolojide sürdürülebilir başarı yakalamak istiyorsak, eğitimde kalitemizi daha da artırmak mecburiyetindeyiz. Endüstri 4.0 diye tabir ettiğimiz dijital dönüşüm ülkemizin rekabet gücünü artırabilmek ve yüksek teknoloji üretmek için önemli fırsatlar sunuyor. Bu fırsatlardan yararlanmanın yolu da eğitimden geçmektedir. Ülke olarak, eğitim sistemimizi bu duruma entegre etmek, müfredatımızda bu eğitimlere yer vermek zorundayız Kodlama ve onun getireceği algoritmik (sistematik) düşünme, çocuklara etraflarını saran bilgisayarlı makineler ile iletişime geçme, onlara ne yapmaları gerektiğini emredebilme ve onlardan gelen sinyalleri anlayabilmelerini sağlayacak yeni bir ‘dil’ becerisi katıyor. Bu ve buna benzer çalışmaların gelişen dünyada öğrencilerimizin bilgi beceri yönünden çağa ayak uydurması için gerekli olduğunu belirterek öğretmenlerimiz ilk etapta İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Stem ve Robotik Kodlama Eğitimine 120 öğretmenimiz katıldılar. Bu eğitimlere önem verdiklerini, öğretmen eğitimi talep eden okullarımıza bu konuda yardımcı olacağız bu eğitimleri öğretmenlerimize vereceğiz. Dedi Etkinliklerin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

17-10-2018

17-10-201817-10-2018

Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı 3.Kat 16410 İnegöl/BURSA - (0224) 445 22 00 / (0224) 445 22 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.