BURSA İNEGÖL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIRSEVERLER ŞEHRİ İNEGÖL İKİ OKUL DAHA KAZANIYOR

HAYIRSEVERLER ŞEHRİ İNEGÖL İKİ OKUL DAHA KAZANIYOR

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2017 yılına ait açıklanan nüfus sayısı 257.931 kişidir. Birçok il merkezi hatta toplam il nüfusundan daha fazla olan İnegöl’ümüz gönlü zenginleri ile de ön plana çıkıyor. Hayırseverlerimizin büyük teveccühleri sayesinde yeni okullar kazandırılmaya devam ediyor.

Mevcut inşaatları hızla devam eden iki okumuz bulunmaktadır.

İlki Alanyurt Su deposu yanındaki 24 derslikli okulumuzun geçici kabul aşamasına geldiğini;

İkincisinin ise Naire Çikayeva Anadolu Lisesinin yanındaki arsada inşaatının hızla devam ettiğini yeni eğitim öğretim yılına yetiştirileceği yönünde bilgi verilmiştir.

İshakpaşa İlkokulu yanında devam 24 derslikli BAKGÖR okul inşaatı ile Hanife Selçuk Teşik Rehberlik Araştırma Merkezi yanındaki 12 derslikli Şelçuk TEŞİK Özel Eğitim Okulu inşaatı hızla ilerlemektedir.

4 Ocak 2018 günü Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ , Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekilimiz Sayın Hüseyin ŞAHİN’in Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesini ziyaretleri sırasında Estetik YAY Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Abdullah EZİM’le 24 derslikli bir okul protokolü de imzalanmıştı.

İnegöl Belediyesi tarafından taahhüt edilen 24 derslikli okulun da projelerinin hazırlandığını ve en kısa zamanda prosedürlerin tamamlanmasından sonra inşaatına da başlanacaktır.

100. yıl ilkokulu bahçesine inşaatı henüz başlamamış olan okul için Hayırsever ile Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından protokol imzalanmıştı.

İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN: İnegöl’ümüzde her yıl ortama 2000 öğrencinin arttığını bunun da mevcut durumu korumak için en az iki okulun hayata geçirilmesi anlamına geldiğini, 2019- 2020 devlet yatırımlarının yanında hayırseverlerimizle tekli eğitime geçilmesi için yoğun bir çaba sarf ediyoruz.” Dedi

Konuşmasına bu zamana kadar gerek arsa gerek okul binası, gerek külliye, gerek bakım onarım yapan taş üstüne taş koyan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederek gönülleri zengin imkânları olan herkesi okul yapmaya davet etti. Bu konuda hayırseverlerimizin taleplerini değerlendirmeye hazırız dedi.

Bugün 26 Şubat 2018 tarihinde ise Bursa Valiliğinde 2 ayrı 24 derslikli okul için hayırseverlerle protokol imzalandı.

İlki Yelkenler Tavukçuluk Taşımacılık  Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Sahibi olan Ömer YELKEN ve Cihan YELKEN   ile Alanyurt Su deposunun olduğu bölgedeki arsaya 24 derslikli bir okul yapmaya hazır olduklarını beyan ettiler. Bu okul en kısa sürede bitirilmesi için gayret gösterilecek. Bu okulumuz inşallah ilkokul olarak hizmet verecek.

İkincisi ise Yeniceköy Mah. Çevreyi Doğal  Hayatı Koruma ve Güzelleştirme ve Eğitime Katkı Derneği ise şu an Yenice Abdurrahman Öztarhan Anadolu Lisesi yanındaki arsaya 24 derslikli olarak okul yapılacak. Eğitimdeki yeni anlayış çerçevesinde mahalle okulları oluşturulması, ayrıca İmam hatip ortaokulu ihtiyacının karşılanması amacıyla bu bina tamamlandığında İmam Hatip ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi olarak hizmet verecektir.

Bursa Valisi İzzettin Küçük´ün Heykel Valilik Binasında ev sahipliği yaptığı protokol törenine, Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Kaymakamı Ali Akça, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger , İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican ve Hayırseverler katıldı. 

Törenin başlangıcında konuşan Vali İzzettin Küçük "Bugün burada İnegöl´de yapılacak olan 2 okulun protokol imzalarını atmak üzere bir araya geldik. İnegöllü hayırsever kardeşlerimiz Cihan Yelken ve Ömer Yelken 24 derslikli bir ilköğretim okulu yaptıracaklar. Yine İnegöl´ün Yeniceköy Mahallesi Çevreyi ve Doğal Hayatı Koruma ve Güzelleştirme ve Eğitime Katkı Derneğimiz adına Abdullah Yazıcıoğlu, 24 derslikli bir imam hatip ortaokulu yaptırmak üzere kolları sıvadılar. Biz de bu haberleri mutlulukla karşıladık ve şimdi de bunu imza altına alıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Bursa Ak Parti Milletvekili Hüseyin Şahin "Cumhurbaşkanımızın göstermiş olduğu hedef doğrultusunda eğitimde tekli sisteme geçme yolunda öncelikle kamunun, Milli Eğitim Bakanlığımızın, Valiliğimizin çok Bursa  büyük gayretleri var. Bursa´da özellikle çok yoğun yaşanılan 3-4 tane merkez ilçemiz var. Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer ve İnegöl ilçelerimizde eğitimle ilgili sorunlar son 10-15 yılda büyük ölçüde aşılmış durumda. İnşallah 2019 yılında tekli eğitime geçilme hedefine hep birlikte ulaşacağız. Hayırseverlerimize yapmış oldukları bu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum"  dedi.  

Yapılacak okulların İnegöl´de tekli eğitime geçilmesi için büyük bir önem taşıdığına değinen İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER hayırseverlere Bursa eğitimine yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür etti.26-02-201826-02-2018

Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı 3.Kat 16410 İnegöl/BURSA - (0224) 715 10 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.