BURSA İNEGÖL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıldönümü ülke genelinde olduğu gibi İnegöl’de de coşkuyla kutlandı.
CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

 

Pazar günü Atatürk Anıtına çelenklerin sunumu ile başlayan törenler, Pazartesi günü Kaymakamlık makamında kabullerin ardından Atatürk Bulvarı üzerindeki etkinlikler ile devam etti. Cumhuriyetin 95. yılı kutlamaları Cumartesi günü Atatürk Anıtına çelenklerin sunumuyla başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye´de ve Kuzey Kıbrıs´ta kutlanan milli bir bayram olan Cumhuriyet Bayramının 95. Yıldönümü Pazar günü saat 13.00´de Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin anıta sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal marşının okunması sırasında bayrağımız göndere çekildi.

Kutlamalar, Kaymakamlık makamında düzenlenen Cumhuriyet Kokteyli ile başladı. İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü’nün tebrikleri kabul etmesinin ardından, törenlere Hükümet Meydanında devam edildi. Kaymakamı Şükrü Görücü ve Belediye Başkanı Alper Taban, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladılar. İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakamı Şükrü Görücü yaptı.
EŞSİZ KAHRAMAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Program esnasında bir konuşma yapan Kaymakam Şükrü Görücü, “Bugün büyük devlet adamı, eşsiz kahraman Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu mutlu gün hepinize kutlu olsun

MEHTERANDAN MUHTEŞEM KONSER Görücü’nün konuşmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okundu. İnegöl Belediyesi Halk Dansları Ekibinin gösterisinin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. İnegöl Tarihi Mehter Takımının verdiği mini konser ise vatandaşlar tarafından alkış aldı. Mehter takımının ardından İmam Hatip Lisesi bando takımı eşliğinde tören geçidiyle 29 Ekim kutlamaları devam etti. Geçit töreninde Muharip Gaziler Derneği üyelerinin geçişi ayakta alkışlandı.

05-11-201805-11-201805-11-201805-11-201805-11-2018

Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı 3.Kat 16410 İnegöl/BURSA - (0224) 445 22 00 / (0224) 445 22 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.