BURSA İNEGÖL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018 Okul Öncesi Şenlikleri

2018 Okul Öncesi Şenlikleri

İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İnegöl’ün her bölgesine yayılarak kutlanan Okul Öncesi Şenlikleri düzenlenen final programı ile sona erdi.

Kültürpark’ta düzenlenen şenlikte, Anaokullarının kurduğu 11 stantta, minik öğrenciler çeşitli oyunlarla doyasıya eğlendiler. Alanda kurulan oyun konsollarında da oynayan minik öğrenciler, yüz boyama ve farklı etkinliklerle gün boyu keyifli vakit geçirdiler. Programa katılan Milli Eğitim Şube Müdürü Ayfer Er, “Okul öncesi şenliklerimizi bu yıl farklı bir konseptte yapmayı planladık. 2 Mayıs’tan beri 6 farklı bölgede çocuk şenlikleri yapıyoruz. Akhisar, Yenice, Sinanbey, Alanyurt ve son olarak ta merkezdeki okullarımızın katılımı ile Kültürpark’ta final gerçekleştiriyoruz. Farklı bölgelerde yapmamızdaki amaç her bölgedeki velilere okul öncesi eğitimini duyurup, dikkat çekmektir. Çocuklara okul öncesinde ne gibi etkinlikler yapıyoruz konusunda broşürlerimiz basıldı, velilerimize dağıtılmaya başlandı. Okul öncesinin önemini anlatıyoruz. Genel çocuklarımıza etkinlikler yaptırıyoruz. İnşallah amacına ulaşır. Şuana kadarki etkinliklerimizde katılım çok değildi. Önümüzdeki yıl bu yaptıklarımızı değerlendirip daha güzel şeyler yapmaya çalışacağız” dedi.

Er konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şu şenliğe hem müstakil anaokullarımız hem de bünyesinde anasınıfı bulunan okullarımız olmak üzere her bölgedeki okullarımız katıldı. Dolayısı ile hem öğrencilerimizin katılımı sağlandı hem de öğrenci sayısı kadar veliye ulaştık. Okul öncesi eğitimi çok önemsiyorum. Çocuğun karakterinin şekillendiği dönem okul öncesidir. Geçen yıllara oranla İnegöl’de yüzde 90’ın üzerine çıkmayı başardık. Seneye okul öncesinde yüzde 100’e ulaşmak istiyoruz. 4 bin civarında okul öncesi öğrencimiz, bu etkinliklere katıldılar.”

17-05-201817-05-201817-05-201817-05-2018

Atatürk Bulvarı Hükümet Konağı 3.Kat 16410 İnegöl/BURSA - (0224) 715 10 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.